Внутрішні дублі сторінок на сайті: як знаходити і що з ними робити?

Зміст:

Дубльовані сторінки: про що мова і як їх відрізняють

Дубль – сторінка сайту, вміст якої на 100% або частково збігається з контентом іншої сторінки на тому ж ресурсі. Відмінності – лише в URL-адресах. Вони впливають на просування сайту, тому важливо оперативно усувати їх і не допускати появи. Зрозуміло, що ніхто не робить це спеціально. Чому виникають дублі сторінок на сайті:

 • через помилки CMS. Движок може автоматично генерувати копії сторінок;
 • через помилки веб-майстра. Наприклад, фахівець може викласти одну і ту ж товарну сторінку в різних категоріях;
 • через перестановки в структурі: припустимо, якщо присвоїли нові URL існуючим сторінкам, а старі не вилучили.

Повні і часткові дублі сторінок

Ви вже знаєте як створювати якісний контент, наповнюєте сайт, однак дублювання може звести всі ваші зусилля нанівець. До повним, що очевидно, відносять сторінки з повністю збігається контентом і з відмінними URL. Кілька зразкових варіантів повних дублів:

 • Посилання з наявністю і відсутністю слеша в кінці.
 • Версії HTTP і HTTPS.
 • Версії з www в адресі і без www.
 • Дублі з index.php і іншими варіантами.
 • Наявність різних регістрів.
 • Відрізняється ієрархія в урлах.
 • Використання міток.
 • Помилки в налаштуваннях 404.

У часткових копіях сторінок контент в цілому збігається, але є особливості в деталях. Кілька прикладів:

 • Дублі товарних і категорійних сторінок. Виникають через збіг типових товарних описів. Тому важливо не повторювати опис в каталозі, використовуючи унікальний контент.
 • Копії сортувальних сторінок, пошуку – всюди, де може потрапляти схожий контент і відрізнятися тільки порядок його розміщення.
 • Копії сторінок, призначених для роздруківки: коли контент відповідає вмісту основної сторінки.
 • Проблема часткових дублів в тому, що їх складніше знаходити. Але робити це потрібно. Чому – розглянемо далі.

Що буде, якщо залишити дублі сторінок на сайті?

«Підступність» дублів в тому, що вони з’являються на будь-якому сайті, незалежно від кількості сторінок і віку ресурсу. Вони (в більшості випадків) абсолютно не заважають користувачам. Але у пошукових роботів своя логіка і через дублювання розкрутка сайту в пошукових системах може обернутися крахом..

Вони «бачать» різні URL. Значить, під ними повинні бути різні сторінки. Але якщо контент на них повторюється, роботи приймають це за помилку. Наслідки можуть бути різними:

 • проблеми при індексації. Дублі сторінок збільшують розмір сайту. Індексація копій марно витрачає краулінговий бюджет (обсяг, який може бути просканований за одне відвідування бота). За підсумком дійсно цінні сторінки можуть так і не потрапити в видачу;
 • падіння важливих для просування сторінок у видачі. Цілком можливо, що алгоритм Google або Яндекс вважатиме дубль сторінки більш відповідним запитам. Або ще гірше: виключить з видачі обидві сторінки;
 • зниження посилальної ваги сторінок – через те, що відвідувачі будуть давати посилання на копії, а не на оригінальні сторінки.

Як знаходити дубльовані сторінки?

Щоб вирішити проблему, потрібно її виявити. Наведемо кілька варіантів пошуку копій.

Як знаходити дубльовані сторінки?

Спеціальний софт

Його легко знайти в інтернеті. Щоб зробити попередній аудит сайту рекомендуємо XENU, Screaming_Frog_SEO_Spider, Netpeak Spider і інші. Суть роботи – в скануванні сайту, в результаті якого вдається виявити сторінки з дубльованим вмістом – не тільки в блоці, але і в метатегах.

Оператори пошукача

Спосіб підходить для невеликих сайтів. За допомогою оператора site: реально перевірити проіндексовані сторінки і пошукати дублі серед них. У Google це робиться так: запит «site: example.com», після чого – перегляд сторінок з видачі. До речі, спосіб також дозволяє виявити сторінки, які не повинні знаходитися у видачі.

Пошуковий оператор дає можливість проаналізувати видачу за фрагментом текстового контенту зі сторінки. Спосіб підходить для поодиноких випадків: якщо є підозри, що конкретна сторінки продубльована. Для цього потрібно скопіювати частину тексту, взяти його в лапки, і далі після пробілу написати оператор site: із зазначенням сайту. Результати показали одну сторінку? Все відмінно. Кілька? Потрібно вивчити кожну і зрозуміти, звідки з’явилися дублі.

У видачі пошукової мережі можна перевіряти вміст метатега Title. Щоб зробити це, застосовують оператор intitle :. Запит виглядає наступним чином:

site: example.com intitle: текст title (можна частину)

За допомогою операторів site і inurl легко знаходити копії, що утворилися на сортувальних, пошукових сторінках. Приклади запитів:

site: example.com inurl: sort
site: example.com inurl: filter, search

Як вирішувати проблему з дублями сторінок на сайті?

Є кілька методів видалення виявлених копій сторінок.

Як вирішувати проблему з дублями сторінок на сайті?

 1. 301 редирект

Головний спосіб. За допомогою 301 редирект можна автоматично переадресувати сторінку сайту на потрібну. Цього достатньо, щоб боти побачили: все в порядку, дублів немає. Особливо це важливо, якщо серед причин появи дублів:

 • проблеми при використанні слешів;
 • різна ієрархія посилань;
 • застосування різних регістрів.
 1. Robots.txt

Дає рекомендацію заборонити роботам сканувати непотрібні сторінки. Це робиться за допомогою директиви Disallow. Але варто зазначити: бот може не послухатися, і сторінка все одно з’явиться у видачі.

 1. rel = “canonical”

Підходить, якщо копію сторінки не можна видалити, і потрібно залишити його доступним. Це можуть бути сортувальні сторінки, з utm-мітками та ін. Google сприймає цей атрибут. Вказуючи при його вживанні канонічний URL, власник сайту демонструє, яка сторінка важливіша для індексації.

Висновки

Після пошуку і видалення внутрішніх копій сторінок краще провести повторну перевірку. Це дозволить оцінити, наскільки ефективним був обраний метод чистки дублів. І в цілому – краще регулярно виконувати аналіз і перевірку, щоб не допускати дублі сторінок на сайті.

Еще новости

Продвижение сайтов 🥇Raskrutka-saytov.ua
5.0
На основі 4 відгуків
powered by Google
Вадим Мельник
Вадим Мельник
05:51 20 Aug 21
спасибо за работу, отлично продвинули сайт, что положительно повлияло на звонки клиентов
Александр Лынка
Александр Лынка
19:11 06 Jun 21
Спасибо команде специалистов за высокое качество работы, профессионализм и отличное отношение к клиентам!
Oleg Omelchenko
Oleg Omelchenko
19:11 06 Jun 21
Лучшее соотношение цены и качества выполненной работы.
Алексей Шевченко
Алексей Шевченко
12:49 18 May 21
Ребята настоящие профессионалы своего дела!
Переглянути всі відгуки

  ТМ Розкрутка сайтів - просування

  Ми проаналізуємо Ваш сайт і вкажемо слабкі місця

  Вверх