Полный гайд по оптимизации картинок на сайте

Зображення на сайті можуть стати джерелами додаткового трафіку, що може вплинути на SEO-просування. Якщо правильно оптимізувати картинки, можна додатково збільшити шанси на підвищення позицій в пошуковій видачі. Надаємо повну інструкцію з вибору і оптимізації зображень для веб-сторінок.

Зміст:

Чи можна обійтися без оптимізації картинок

Будемо об’єктивними: мало відвідувачів дійсно читають сторінки сайту «від а до я». Більшість переглядають вміст, затримуючись на зображеннях і інфографіку. Ось чому фото, схеми та інший візуальний контент також важливі, як і фактори ранжування Google, про які ми писали раніше.. Вони не тільки збільшують час перебування на сторінці, а й служать стимулом для більш детального ознайомлення з текстом.

Але просто залити картинки на сайт мало. Потрібні швидке завантаження, інформативність, привабливість і якість. Якщо забезпечити ці критерії, можна не тільки поліпшити позиції, але і додатково просувати сайт в пошуку по зображеннях.

Критерії якості зображень для сайту

Критерії якості зображень для сайту

Якщо підсумувати всі вимоги в трьох словах, вийде наступне: розмір, якість і формат. А тепер докладніше.

Формат

Успішна індексація в Google станеться, якщо ви використовуєте такі формати зображень:

 • .JPEG – формат для фотознімків;
 • .PNG – графічні зображення (картинки);
 • .SVG – векторна графіка.

Також допускаються формати WebP, JPEG-XR. Хоч вони і забезпечують меншу «вагу» зображень, однак з ними працюють далеко не всі браузери.

Якість

Потрібно знайти баланс розміру і якості, з огляду на що зображення в першу чергу призначені для людей, але занадто «важкий» візуальний контент не схвалить пошукова система. Відповідність темі сторінки, привабливість і чіткість – основні якості, за якими стоїть відбирати картинки.

Розмір

Від розміру залежить час завантаження, а це один з факторів ранжування. Можна використовувати спеціальні сервіси, щоб стискати картинки, не втрачаючи якості (про них трохи нижче). Також варто прописати в CSS висоту і ширину, щоб полегшити сканування сторінок для браузера.

Розміщення

Всі зображення для сайту краще зберігати на домені або піддомені. Це важливо, інакше користувачі, які користуються пошуком по картинках, не потраплять на ваш сайт (бо зображення буде вести на ресурс, де воно фактично зберігається).

Як правильно стиснути фото для сайту?

Правильне стиснення збільшує швидкість завантаження. Подібна оптимізація сайту сподобається будь-якому пошуковику. Ось кілька онлайн-сервісів, які дозволяють знижувати вагу фото без втрати якості:

 • Kraken – забезпечує стиснення окремих зображень або всього візуального контенту, розміщеного на сайті. Дає можливість налаштовувати контент для популярних CMS;
 • JPEGMini, TinyPNG – дають можливість знизити вагу зображення, але і якість теж помітно погіршується;
 • Compressor – сервіс для стиснення без втрати якості (або з втратою, якщо вибрати такий варіант). Забезпечує зниження ваги до 90%.

Крім онлайн-сервісів, можна використовувати програмне забезпечення для комп’ютерів (наприклад, ImageOptim для Mac). Ще один варіант – стиснення на сервері. Для цього можна користуватися сервісами Gzip або PageSpeed.

Правильна SEO-оптимізація зображень

Розглянемо, як домогтися того, щоб картинки на сайті подобалися пошуковій системі Google.

Оптимізація назви

Якщо в назві зображення коротко описати зміст, робот Google краще зрозуміє, що там зображено. Називати візуальний контент потрібно латинськими літерами, використовуючи дефіси замість пробілів. Допускається використання релевантних ключових слів.

Правильне зберігання

Схожі за змістом і темою зображення потрібно зберігати в одній директорії. Її теж потрібно назвати так, щоб було зрозуміло, що зберігається всередині. Велику кількість подібних за змістом папок з картинками потрібно об’єднати в загальну папку і зберігати на сервері.

Розміщення

Пошукова система здатна визначити, наскільки правильно розташоване зображення в тексті. Тому картинка повинна за змістом збігатися з тією частиною тексту, біля якого вона розміщена.

Анкор посилань

Пошукачі враховують анкор, по яким ведуть посилання на зображення з зовнішніх сайтів. Тому опис має максимально точно визначати, що зображено на картинці

Alt

За допомогою альтернативного тексту довжиною до 125 символів потрібно описати, що зображено на картинці – але не тільки для пошукової системи, а й для користувачів. Якщо візуальний контент з якоїсь причини не завантажиться, відвідувачі побачать саме Alt. Тому при заповненні важливо розумно використовувати пошукові запити і писати «людським» мовою.

Sitemap

Потрібно створити окрему карту зображень під назвою sitemap-image.xml. Увага: її читають тільки роботи Google. Посилання на неї потрібно залишити в robots.txt:

Sitemap: https://site.com/sitemap-image.xml

Мікророзмітка

Якщо додати теги мікроданних ImageObject до картинок, пошуковики зможуть краще розпізнавати зображення. Це може позитивно позначитися на оптимізації сайту в цілому.

Унікальність

Якість зображень – це важливо. Але значення має і відсутність копій. Пошуковикам важливо, щоб сайти пропонували оригінальний контент. Зробити перевірку унікальності картинок можна, наприклад, на сервісі Tineye.

Як знаходити якісні зображення для сайту?

Як знаходити якісні зображення для сайту?

Розглянемо кілька варіантів:

 • Google Image. Тут можна за допомогою фільтрів знайти картинки з авторським дозволом на використання;
 • Безкоштовні фотобанки + корекція. Знайти картинку в будь-якому банку зображень, а після відредагувати її в безкоштовному сервісі (наприклад, Canva) – формула отримання унікального контенту;
 • Reddit – на цьому ресурсі з величезними масивами контенту можна знайти зображення, автори яких дозволили публічний доступ, копіювання та використання. У нас ця площадка непопулярна, тому ймовірність побачити зображення на сайтах укр- і російськомовному сегменті низька.

Висновок

Візуальний контент для сайту повинен відповідати головному принципу: бути якісним і унікальним. Це плюс виконання правил оптимізації дозволить домогтися гарних позицій в пошуковій видачі.

Еще новости

Продвижение сайтов 🥇Raskrutka-saytov.ua
5.0
На основі 4 відгуків
powered by Google
Вадим Мельник
Вадим Мельник
05:51 20 Aug 21
спасибо за работу, отлично продвинули сайт, что положительно повлияло на звонки клиентов
Александр Лынка
Александр Лынка
19:11 06 Jun 21
Спасибо команде специалистов за высокое качество работы, профессионализм и отличное отношение к клиентам!
Oleg Omelchenko
Oleg Omelchenko
19:11 06 Jun 21
Лучшее соотношение цены и качества выполненной работы.
Алексей Шевченко
Алексей Шевченко
12:49 18 May 21
Ребята настоящие профессионалы своего дела!
Переглянути всі відгуки

  ТМ Розкрутка сайтів - просування

  Ми проаналізуємо Ваш сайт і вкажемо слабкі місця

  Вверх