Внутрішні дублі сторінок на сайті: як знаходити і що з ними робити?

Google Search Console – це безкоштовний сервіс для власників сайтів і веб-майстрів. Він містить набір корисних опцій і інструментів, незамінних для оптимізації під пошук в Google. Тому користуватися сервісом потрібно обов’язково: від цього залежить успіх просування.

Якщо той же Google Analytics більше призначений для збору статистики, Google Search Console більш універсальний. Він містить всі відомості для контролю якості сайту, правильної оптимізації, залучення аудиторії. Розповімо, як додати сайт в цей сервіс і як правильно ним користуватися.

Зміст:


Додавання сайту в Google Search Console


Отже, все починається з додавання веб-проекту в сервіс. Досить перейти за цим посиланням: https://search.google.com/search-console/about

Вона відкриває наступну сторінку:

Навіщо потрібна Google Search Console і як її використовувати?

Потрібно натиснути кнопку «Спробувати, щоб увійти безпосередньо в сервіс. Якщо у вас вже є аккаунт в Google, увійти можна по ньому. Якщо немає – знадобиться реєстрація. Вона відкриє доступ до всіх сервісу Google, включаючи пошту, YouTube, Диск, Перекладач і ще кілька десятків інших.

Отже, авторизація здійснена. Пора додати сайт. Для цього в лівому верхньому кутку є кнопка «Додати ресурс». У вікні, потрібно вибрати варіант ресурсу і вказати URL.

Навіщо потрібна Google Search Console і як її використовувати?

Наступний крок – підтвердження сайту. Сервіс пропонує кілька варіантів дій, щоб довести ваші права на доступ до доданому сайту. Найзручніший і швидкий – скачування спеціального файлу і розміщення його на FTP сервера, що зберігає файли вашого веб-ресурсу. Google, в принципі, наполягає саме на цьому способі.

Після успішного підтвердження прав на сайт відкриються настройки сервісу. Перше, що потрібно зробити – вказати основне дзеркало сайту. Якщо на сайті не налаштований редирект сервера на конкретну сторінку (з www або без в адресі), досить вибрати той варіант, який більше підходить. Але якщо 301 редирект налаштований, то потрібно вказати саме ту сторінку, на яку встановлено перенаправлення.

Інші налаштування можна ввести пізніше або залишити за замовчуванням. У будь-якому випадку, Google надає якісну довідкову інформацію, тому немає сенсу давати докладні інструкції в цій статті.

Як використовувати Google Search Console


У сервісу багато корисних функцій, які знадобляться адміністратору сайту і фахівця з SEO-просуванню. Власнику сайту за допомогою них зручно контролювати стан проекту. Розглянемо головні функції.

Ефективність


Інструмент з найширшим набором функцій. Можна аналізувати сайт, використовуючи різні види фільтрів:

тип пошуку;
дата;
країна;
пристрій;
вид в пошуку;
запит;
сторінка;
кліків;
всього показів;
середня позиція;
середній CTR.
Налаштовуючи їх, можна отримати основні відомості про сайті і його позиціях в пошуку: в поточний момент або за певний період часу.

Перевірка URL


За допомогою цієї функції можна дізнатися, чи знаходиться конкретна сторінка в індексі пошукової системи. Також за допомогою інструменту можна запросити індексацію, щоб прискорити потрапляння сторінки в пошук. Це буде швидше, ніж чекати самостійного сканування «в порядку черги».

Функція «Перевірити сторінку на сайті» допоможе отримати дані про поточний стан сторінки. Це може знадобитися, якщо на ній вносили зміни або налаштовували файл robots.txt.

Покриття


За допомогою цієї опції можна отримати статистичні дані про сторінки, які пройшли індексацію і тих, що знаходяться поза індексу. Інструмент відобразить сторінки з помилкою, з попередженням, без помилок, а також виключені – у кожній категорії буде свій колір.

Файли Sitemap


За допомогою цієї опції можна відправити на індексування однойменний файл. Досить вказати розташування файлу. Інструмент показує історію завантажених файлів карти сайту, а також дозволяє перевірити їх на помилки.

Видалення


Опція потрібна для тимчасового видалення всіх сторінок з індексу. Це знадобиться, якщо, наприклад, проіндексовані сторінки містять помилки або неякісний контент. Час видалення – півроку. Зазвичай цього достатньо, щоб все виправити.

Зручність сторінок


Нове рішення в консолі. Демонструє частку сторінок сайту, що відповідає вимогам зручності для користувачів. Сюди входить в тому числі швидкість завантаження, мобілопрігодность, наявність https тощо. Інструмент дає конкретні рекомендації при виявленні помилок. Дотримуючись їх, можна збільшити якість сайту, що відображається в браузері Chrome.

Основні інтернет-показники і зручність для мобільних пристроїв


Попередній інструмент частково дублює ці дані. В основних інтернет-показниках демонструється швидкість завантаження сторінок для десктопних і мобільних пристроїв. Для аналізу даних використовується інструмент PageSpeed ​​Insights.

Під зручністю для мобільних пристроїв мається на увазі аналіз комфорту використання сайту на екранах смартфонів, планшетів та інших подібних гаджетів.

Проблеми та заходи безпеки


У цьому розділі можна побачити повідомлення від Google, якщо сайт буде зламаний або якщо на ньому буде помічена підозріла активність. Тут же буде відображена інформація про попадання сайту під санкції.

Посилання


За допомогою інструменту можна аналізувати зовнішні посилання (сторінки, на які посилаються інші сайти), внутрішні посилання, список сайтів, які найбільш активно посилаються на сайт, а також самі активно употребляесие анкор зовнішніх посилань.

Висновок


Google Search Console – зручна платформа для отримання базової статистики за своїм сайту і оцінки якості оптимізації. Вона дає можливість своєчасно виявити помилки і виправити критичні моменти. Велика кількість підказок, зрозумілий інтерфейс і відмінна довідкова інформація дозволяють використовувати консоль всім бажаючим: в тому числі власникам сайту, які не мають глибоких знань в області SEO.

Еще новости

Вадим Мельник
Вадим Мельник
05:51 20 Aug 21
спасибо за работу, отлично продвинули сайт, что положительно повлияло на звонки клиентов
Александр Лынка
Александр Лынка
19:11 06 Jun 21
Спасибо команде специалистов за высокое качество работы, профессионализм и отличное отношение к клиентам!
Oleg Omelchenko
Oleg Omelchenko
19:11 06 Jun 21
Лучшее соотношение цены и качества выполненной работы.
Алексей Шевченко
Алексей Шевченко
12:49 18 May 21
Ребята настоящие профессионалы своего дела!
Переглянути всі відгуки

    ТМ Розкрутка сайтів - просування

    Ми проаналізуємо Ваш сайт і вкажемо слабкі місця

    Вверх