Позвонить
Сайт із логічною структурою: що це й навіщо?

Структурованість – основа гарного сайту. Про це скажемо будь-який фахівець, про це написано у статтях про просування. Але ніхто не розповідає, що таке правильна структура. Очевидно, що для кожного проекту вона має бути індивідуальною. Поговоримо про загальні вимоги до структури та правила пошукових систем.

Логіка у структурі сайту

Під логічною структурою мають на увазі ієрархічне розташування всіх сторінок сайту. При цьому має чітко простежуватися належність кожної сторінки до конкретного розділу, підкатегорії, категорії, фільтру та ін.
Правильно побудована структура сайту дає можливість користувачам простіше переходити між сторінками та знаходити дані, у яких вони зацікавлені. Комфорт підвищує ймовірність вчинення успішних цільових дій

Вимоги Google до структури сайтів

Декілька ключових правил пошукової мережі:

 1. Логіка у ієрархії. Потрібно, щоб користувач міг без додаткових інструкцій та витрат часу перейти на потрібну сторінку сайту. Один із варіантів організації — структура під назвою «хлібні крихти», за допомогою яких легко переходити за розділами.
 2. Посилання у вигляді тексту, а не банерів. Завдяки цьому пошукові роботи можуть оцінити релевантність URL, що безпосередньо може вплинути на ранжування.
 3. Наявність html-карти сайту для користувачів, а також файл Sitemap.xml для пошукового бота. У файлі потрібно вказати головні URL-адреси (ті, що планується просувати), а також дати їх змін (це потрібно для прискорення індексації).
 4. Інформативна сторінки 404. Цікавий дизайн, що відбиває бажання якнайшвидше піти, наявність посилання на головну сторінку та на найпопулярніші категорії сайту.
 5. ЧПУ. URL, які можна читати, допомагають зрозуміти структуру сайту та швидко демонструють, де зараз відвідувач.
 6. Логічна структура каталогів. Найпростіший варіант: тематичний розділ/підрозділ/категорія/сторінка.
 7. Відсутність дублів URL-адрес. Кожна сторінка має мати своє унікальне посилання.

Більше вимог наведено в офіційній довідці від Google.

Навіщо потрібна логічна структура сайту?

Сайт із логічною структурою: що це й навіщо?

Вона потрібна і відвідувачам сайту, і пошуковим системам. Грамотно організована структура ресурсу дає кілька переваг.

Поліпшення юзабіліті

За допомогою комфортної та зрозумілої навігації відвідувач швидше знайде потрібні йому дані. В результаті він залишиться на сайті на тривалий час та покращить поведінкові фактори.

Швидша індексація

Правильна ієрархія сторінок на сайті дає пошуковим роботам можливість розібратися, які сторінки є найбільш важливими для потенційних користувачів. У SEO-фахівців є «правило 3 кліків», за яким вони мають найважливіші сторінки не далі трьох кроків від головної. Все, що далі — не є пріоритетним для пошукових систем.

Оптимізація помилок

Правильно структурований сайт не містить таких «типових» помилок, як копії сторінок та контенту. Це дає можливість заощадити час на їхньому пошуку та видаленні, а також прискорює успішну оптимізацію.

Правильне розподілення ваги посилань

Логіка у розподілі внутрішньої посилальної ваги проста: що важливіше сторінки, то більше внутрішніх URL її у веде. Цей фактор враховують пошукові системи. За грамотно організованої структури вага розподілена без помилок.

Збільшення семантичного ядра

Створюючи додаткові розділи, категорії та сторінки під нішові запити, можна збільшити кількість слів для просування та покращити спільні позиції у пошуковому рейтингу. Як наслідок – отримати більший трафік.

Структури сайту: варіанти

Який варіант структури підійде для веб-сайту? Щоб знайти відповідь на це питання, потрібно знати все про плюси та мінуси кожного виду:

 • Лінійна структура. Сторінки в ній розташовуються по ланцюжку. Потрапивши на головну, користувач переходить на інші шляхом перегортання (як на сторінках книги). Ієрархія як така відсутня, і у всіх URL сайту рівна вага. Але важливо, щоб сторінки посилалися одна на одну. Цей не найкращий варіант для залучення відвідувачів, оскільки повноцінного просувати реально лише головну. Лінійну структуру можна рекомендувати для лендінгів, візиток;линейная с ответвлениями. Это похожий вариант, но есть отличие в виде ответвлений в пределах переходов. Подходит для блогов, маленьких корпоративных проектов, визиток;
 • блочна. У всіх сторінок, крім головної, однакова вага. Розташування блоків послідовне, і в кожному є посилання на кілька сусідніх. Оптимальний варіант, якщо необхідно досягти рівномірної індексації всього проекту. Але «у житті» структура зустрічається рідко, оскільки її складно реалізувати;
 • ієрархічна. Найбільш затребуваний варіант. Кожна сторінка деревоподібної структури є частиною попередньої. Таким чином можна вказати, які сторінки є важливішими для просування. Цей вид підходить для всіх типів веб-сайтів: від інформаційних до комерційних, від маленьких блогів до великих порталів.

Типові помилки у структурах сайтів

 • Якщо при структуруванні допущені помилки, просування буде проблемним та неефективним. Ось про що мова:
 • спроба об’єднати “все і відразу”. Умовний приклад: створення однієї категорії для продажу ліжок та тумб. Але якщо проаналізувати видачу, то користувачі частіше шукають ці меблі окремо. Висновок – ефективніше створити окремі категорії під кожний варіант;
 • копії сторінок. Типова помилка для великих інтернет-магазинів із великою кількістю категорій та типів товарів. Побачивши велику кількість дублів, пошукова система через час знизить сайт у видачі, оскільки вважає це махінацією;
 • нечіткі копії. Для розуміння – приклад. Замість створення однієї категорії «бюджетне взуття» розробляють кілька схожих: «недорого взуття», «дешеве взуття» тощо. Такий спосіб ще називають “канібалізацією”;
 • вкладеність вище за четвертий рівень. Про це вже було сказано: пошукові системи не вважають такі сторінки цінними. Як надходять на великих порталах, де неможливо все вмістити в «3 кліки»? Організують грамотну внутрішню перелінковку.

Висновок

Сайт із логічною структурою простіше просувати, і він зручніший для відвідувачів. Можна сказати, що успіх подальшого розкручування проекту багато в чому залежить від упорядкованості. Важливо подбати про це на самому початку — щоб потім було менше витрат часу та коштів на виправлення помилок.

Еще новости

Вадим Мельник
Вадим Мельник
05:51 20 Aug 21
спасибо за работу, отлично продвинули сайт, что положительно повлияло на звонки клиентов
Александр Лынка
Александр Лынка
19:11 06 Jun 21
Спасибо команде специалистов за высокое качество работы, профессионализм и отличное отношение к клиентам!
Oleg Omelchenko
Oleg Omelchenko
19:11 06 Jun 21
Лучшее соотношение цены и качества выполненной работы.
Алексей Шевченко
Алексей Шевченко
12:49 18 May 21
Ребята настоящие профессионалы своего дела!
Переглянути всі відгуки

  ТМ Розкрутка сайтів - просування

  Ми проаналізуємо Ваш сайт і вкажемо слабкі місця

  Вверх