Позвонить
Як працювати з аутрич-посиланнями: повний практикум

Природне зростання органічного трафіку – завдання онлайн-маркетингу. Як досягти цього, розміщуючи посилання на зовнішніх майданчиках? Які етапи потрібно дотриматися? Що зробити, щоб зусилля виявилися ефективними? Про все це нижче.

Невеликий глосарій

Аутрич — методика просування онлайн-проекту, яка базується на публікації статей та іншого контенту на різних майданчиках з посиланнями на сайт, що просувається.

Донор – майданчик, на якому публікують контент із посиланням.

Domain Rank або DR – рейтинг домену. Метрика створена сервісом Ahrefs.

KPI — показник успіху в певній справі.

Аутрич: навіщо це потрібно онлайн-бізнесу?

Аутрич – варіант нарощування посилальної маси з високою ефективністю та окупністю витрат (попри те, що вимагає великого бюджету). Нарощувати потрібно вручну: шукати відповідних донорів та домовлятися про публікацію з веб-майстрами, редакторами чи власниками майданчиків.

Аутрич забезпечує органічне збільшення трафіку та, як наслідок, зростання продажів. Ось простий приклад роботи методу: потенційний клієнт хоче купити кавоварку, але не знає, що вибрати. Він вводить запит «Як вибрати кавоварку» і знаходить майданчик донора з релевантною статтею. Дізнавшись про тонкощі вибору, він бачить у статті посилання на інтернет-магазин кавоварок. Будучи мотивованим, він переходить та робить замовлення. Схема дуже спрощена, але принцип роботи аутрич показаний правильно.

Чого можна досягти за допомогою аутрич-просування:

 • лояльності постійних клієнтів;
 • розширення цільової аудиторії, зростання залученості;
 • природного зростання маси посилань;
 • збільшення видимості у пошуковій видачі Google;
 • перспектив подальшого зростання з допомогою «вічного» розміщення посилання.

Можна подумати, що аутрич-просування – просте завдання. Але це лише на перший погляд. Шукати надійні майданчики, домовлятися, формувати ефективну стратегію, наслідувати її, аналізувати дані — все це потрібно робити у процесі.

Аутрич-маркетинг своїми руками: наскільки це можливо

Як працювати з аутрич-посиланнями: повний практикум

Забігаючи наперед: так, цілком реально. Потрібно вибрати одну із двох стратегій: користуватися послугами посередника (біржі) або зібрати власну команду для зовнішнього просування.

Здавалося б, біржа — найпростіше рішення: сама знаходить майданчики, сама шукає копірайтерів для створення контенту, дбає про публікацію. Так і є, але все одно доведеться вручну перевіряти кожен майданчик. Ніхто не гарантує, що стаття не опиниться у далекому розділі. Ефективність просування невисока. Варіант підходить лише для ніш із низькою конкуренцією. У решті випадків потрібно створювати власну команду. Роботу можна розділити на два великі етапи.

Перший етап. Пошук майданчиків

Для зручності розпишемо процес детально:

 1. Вибір донорів. Їх багато: можна знайти і дуже дешеві пропозиції, і дуже дорогі. Чим вища якість майданчика, тим вищий цінник. Завдання полягає в тому, щоб знайти варіанти «ціна-якість», вибираючи за: темою, регіоном, іншими критеріями (повернемося до них пізніше).
 2. Відсів. Зібравши відповідних донорів, треба прибрати зайві. Оцінювати сайти варто за критеріями якості: трафіку, DR, часткою показу за певними запитами. Що ці показники, то краще донор. Відсутність сайту на біржах – ще один плюс: значить, майданчик не спамний, і розміщення на ньому дасть результат.
 3. Зв’язок із представником. Якщо всі показники донора підходять для просування сайту, необхідно зв’язуватися з редактором або власником. Для цього потрібно знайти актуальні контактні дані та створити звернення, яке справді зацікавить. Факт у тому, що представники майданчиків реагують не на всі листи та вступають у контакт далеко не з усіма (часто з особистих причин). Тому треба писати зрозуміло, структуровано та лаконічно.
 4. Уточнення подробиць. Якщо контактна особа відповіла на перший запит, можна розпочати узгодження тонкощів. Важливо уточнити тип посилання (краще nofollow), ціну розміщення та вимоги до контенту (у деяких майданчиків є власна редполітика).
 5. Додавання донора до бази. Уточнивши всі тонкощі, можна додати майданчик до бази даних. Ідеально, якщо в ній зазначено всю отриману від донора інформацію. Варто одразу класифікувати сайти за темою, правилами, вимогами — надалі це стане в нагоді. Сайти, додані до бази, потрібно регулярно перевіряти та відсівати, якщо їх показники впали.

Другий етап. Перехід на «конвеєрне» розміщення посилань

Після формування бази настав час формувати команду і давати їй завдання. Має бути в буквальному сенсі конвеєрна робота, і кожен учасник повинен чітко виконувати свої дії. Принцип наступний:

 1. Формування завдання.
 2. Планування у зручному сервісі, розподіл завдань між учасниками.
 3. Розбір завдання: визначення мети, KPI, обсягу маси посилань.
 4. Добавление данных по заданию в планировщик.
 5. Повторне узгодження умов у представника донора (ціни, редполітики чи вимог до контенту).
 6. Створення технічного завдання для копірайтерів. Підготовка текстів, надсилання їх представнику донора, перерахування коштів за публікацію.
 7. Отримання посилання з майданчика, після чого завдання можна переводити до розряду виконаних.

С помощью KPI и маркировки статусов выполнения удобно отслеживать ход задачи и контролировать ее эффективность. Каждый член команды имеет свой круг обязанностей с четкой установленными сроками. Это защищает от горящих дедлайнов.

Аутрич-маркетинг через підрядників: коли замовляти?

Помилка багатьох компаній – спроби займатися аутрич-просуванням силами власної команди. Логіка така: вже є свій маркетолог, копірайтер, сеошник. Нехай вони цим займаються і не потрібно нікого наймати. Але проблема в тому, що якісне просування – це розміщення кількох десятків чи сотень посилань щомісяця. А у штатних працівників, крім цього завдання, є інші обов’язки. Результат – зірвані терміни та низька якість.

Немає можливості найняти окремих фахівців? Чи немає розуміння, як організувати роботу підрядників на аутсорсингу? Варто звернутися до компанії, яка пропонує комплексні послуги: відбір майданчиків, погодження умов, підготовку та розміщення контенту, аналіз ефективності. Це гарантуватиме стабільне нарощування маси посилань.

Еще новости

Вадим Мельник
Вадим Мельник
05:51 20 Aug 21
спасибо за работу, отлично продвинули сайт, что положительно повлияло на звонки клиентов
Александр Лынка
Александр Лынка
19:11 06 Jun 21
Спасибо команде специалистов за высокое качество работы, профессионализм и отличное отношение к клиентам!
Oleg Omelchenko
Oleg Omelchenko
19:11 06 Jun 21
Лучшее соотношение цены и качества выполненной работы.
Алексей Шевченко
Алексей Шевченко
12:49 18 May 21
Ребята настоящие профессионалы своего дела!
Переглянути всі відгуки

  ТМ Розкрутка сайтів - просування

  Ми проаналізуємо Ваш сайт і вкажемо слабкі місця

  Вверх